$5 and under
imperfect shape, perfect taste
Simple Check™ certified
essentials for less
quick and easy dinners
Life Brand
Quo Beauty
Aisle
Brand
No Name
Deals
Price Reduction
$1,$2,$3,$4,$5
Multi-Buy
Price
$1 and under
$2 and under
$3 and under
$4 and under
$5-$10
$10-$15
$15-$20
$20-$30
$30-$50
Shop Canadian
Prepared in Canada
Dietary & Lifestyle
Whole Grain
Lactose Free
High Fibre
Peanut Free Facility
Sourced From Certified Fisheries
Source of Omega 3
Gluten Free
Kosher
Lower or Reduced in fat
Sort
Relevance
Price (Low to High)
Price (High to Low)
A-Z (alphabetical)
Newest to Oldest Products
$2.00
Plus tax
2 l, $0.10/100ml
$1.50
398 ml, $0.38/100ml
$1.39
284 ml, $0.49/100ml
$4.00
398 ml, $1.01/100ml
$9.99
500 g, $2.00/100g
$13.00
3 l, $0.43/100ml
100 g, $1.50/100g
$3.99
500 g, $0.80/100g
sale: $2.00, formerly: $3.50
SAVE $1.50
420 g, $0.48/100g
$3.79
796 ml, $0.48/100ml
$4.29
445 ml, $0.96/100ml
$3.49
350 g, $1.00/100g
$3.50
454 g, $0.77/100g
$2.79
907 g, $0.31/100g
$5.29
455 ml, $1.16/100ml
sale: $1.00, formerly: $1.29
SAVE $0.29
85 g, $1.18/100g
$2.75
280 g, $0.98/100g
$8.50
4.43 l, $0.19/100ml
$15.50
900 g, $1.72/100g
sale: $2.77, formerly: $3.00
SAVE $0.23
750 g, $0.37/100g
$6.00
908 g, $0.66/100g
$1.25
341 ml, $0.37/100ml
200 g, $0.75/100g
$3.00
400 g, $0.75/100g
$12.00
400 g, $3.00/100g
$2.50
30 g, $8.33/100g
900 g, $0.22/100g
1 l, $0.35/100ml
$1.79
900 ml, $0.20/100ml
$2.99
350 ml, $0.85/100ml
946 ml, $0.45/100ml
sale: $1.50, formerly: $1.75
SAVE $0.25
354 ml, $0.42/100ml
$5.50
150 g, $3.67/100g
540 ml, $0.74/100ml
375 g, $5.33/1kg $0.53/100g
$1.19
200 g, $0.60/100g
$3.29
675 g, $0.49/100g
475 ml, $0.53/100ml
106 g, $1.69/100g
$7.29
120 g, $6.08/100g
1680 g, $0.77/100g
$2.69
35 ea, $0.08/1ea
175 g, $1.02/100g
588 g, $2.04/100g
$6.99
2 kg, $0.35/100g
320 g, $0.94/100g