Food Storage & Organization
Filters
Food Storage & Organization
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Low Stock
Out of Stock
sale: $10.00, formerly: $10.44
SAVE $0.44
Plus tax
President's Choice
Bento Lunch Box, Blue
1 ea, $10.00/1ea
+ More Options
sale: $10.00, formerly: $10.44
SAVE $0.44
Plus tax
President's Choice
Bento Lunch Box -Purple
1 ea, $10.00/1ea
sale: $7.00, formerly: $8.94
SAVE $1.94
Plus tax
President's Choice
Bento Snack Box Blue
1 ea, $7.00/1ea
+ More Options
sale: $7.50, formerly: $11.00
SAVE $3.50
Plus tax
President's Choice
Click-N-Store Pantry Organizing Container, Rectangular 1.8L
1 ea, $7.50/1ea
sale: $5.50, formerly: $8.00
SAVE $2.50
Plus tax
President's Choice
Click-N-Store Pantry Organizing Container, Square 0.8L
1 ea, $5.50/1ea
$4.00
Plus tax
Everyday Essentials
Large Holiday Food Storage Trays with Board Lids 3 Pack - Trees
3 ea, $1.33/1ea
Out of Stock
$4.00
Plus tax
Everyday Essentials
Small Holiday Food Storage Trays with Board Lids 4 Pack - Trees
4 ea, $1.00/1ea
Out of Stock
sale: $15.13, formerly: $16.00
SAVE $0.87
Plus tax
President's Choice
The Go-To Bottle - Lilac - 700 mL/24 oz
1 ea, $15.13/1ea
+ More Options
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $1.89, formerly: $3.29
SAVE $1.40
I Can't Believe It's Not Butter!
Vegetable Oil Margarine Original
400 g, $0.47/100g

sale: $3.00, formerly: $4.00
SAVE $1.00
Prepared in CanadaD'Italiano
Thick Slice Original White Bread
675 g, $0.44/100g

sale: $2.79, formerly: $3.79
SAVE $1.00
Prepared in CanadaLantic
Natural Dark Brown Sugar
1 kg, $0.28/100g

sale: $4.99, formerly: $6.00
SAVE $1.01
Prepared in CanadaArmstrong
Marble Cheddar Cheese
400 g, $1.25/100g

sale: $1.50, formerly: $2.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaCampbell's
30% Less Sodium Chicken Broth
900 ml, $0.17/100ml

sale: $2.25, formerly: $3.29
SAVE $1.04
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Classic Crinkle Cut Fries
800 g, $0.28/100g

sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
Prepared in CanadaPresident's Choice
Sweetened Condensed Milk
300 ml, $0.83/100ml
sale: $1.50, formerly: $1.79
SAVE $0.29
Ocean's Halo
Light Tuna Chunk in Water
170 g, $0.88/100g
PC Optimum Offer



























































































