Food Storage & Organization
Filters
Food Storage & Organization
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Low Stock

sale: $14.00, formerly: $20.00
SAVE $6.00
Plus tax
Everyday Essentials
Clear Modular Latch Box, 58L
1 ea, $14.00/1ea
Low Stock

sale: $4.50, formerly: $6.50
SAVE $2.00
Plus tax
President's Choice
Clearlock Plastic Container, 725mL
1 ea, $4.50/1ea
Low Stock
sale: $6.00, formerly: $9.00
SAVE $3.00
Plus tax
President's Choice
Click-N-Store Pantry Organizing Container, Square 1.2L
1 ea, $6.00/1ea
Low Stock

sale: $13.00, formerly: $18.00
SAVE $5.00
Plus tax
Everyday Essentials
Clear Wheeled Storage Box, 60L
1 ea, $13.00/1ea

sale: $3.00, formerly: $4.00
SAVE $1.00
Plus tax
Everyday Essentials
V Basket 5L, Clear
1 ea, $3.00/1ea

sale: $3.50, formerly: $5.00
SAVE $1.50
Plus tax
Everyday Essentials
V Basket 11L, Clear
1 ea, $3.50/1ea
sale: $7.50, formerly: $10.00
SAVE $2.50
Plus tax
President's Choice
Nesting Containers - Mauve
3 ea, $2.50/1ea
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $1.89, formerly: $3.29
SAVE $1.40
I Can't Believe It's Not Butter!
Vegetable Oil Margarine Original
400 g, $0.47/100g
sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
No Name
Naturally Imperfect Mixed Sweet Peppers 2.5lb Bag
1.113 kg, $0.45/100g

sale: $6.25, formerly: $7.09
SAVE $0.84
Prepared in CanadaNeilson
2% Microfiltered Milk
4 l, $0.16/100ml

sale: $1.50, formerly: $1.75
SAVE $0.25
Prepared in CanadaNo Name
Evaporated Partly Skimmed Milk
354 ml, $0.42/100ml

sale: $2.25, formerly: $3.29
SAVE $1.04
Prepared in CanadaCAVENDISH FARMS
Classic Crispy Skin-On Fries
800 g, $0.28/100g














































































































