Food Storage & Organization
Filters
Food Storage & Organization
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $8.00, formerly: $9.00
SAVE $1.00
Plus tax
Sistema
To Go Lunch Stack Square Lunch Box, Colour May Vary, 1 Pack
1 ea, $8.00/1ea
sale: $10.00, formerly: $15.00
SAVE $5.00
Plus tax
President's Choice
Click-N-Store Pantry Organizing Container, Square 3.4L
1 ea, $10.00/1ea
sale: $22.00, formerly: $26.50
SAVE $4.50
Plus tax
President's Choice
Produce Keepers Boxed Set
3 ea, $7.33/1ea

sale: $8.50, formerly: $11.50
SAVE $3.00
Plus tax
Everyday Essentials
Clear Storage Box, 25L
1 ea, $8.50/1ea
sale: $10.50, formerly: $16.00
SAVE $5.50
Plus tax
President's Choice
Click-N-Store Pantry Organizing Container, Rectangular 4.4L
1 ea, $10.50/1ea
sale: $8.50, formerly: $13.00
SAVE $4.50
Plus tax
President's Choice
Click-N-Store Pantry Organizing Container, Rectangular 2.7L
1 ea, $8.50/1ea
sale: $7.50, formerly: $10.00
SAVE $2.50
Plus tax
President's Choice
Glass 2-Section Container, 1050 mL
1 ea, $7.50/1ea

sale: $4.50, formerly: $6.50
SAVE $2.00
Plus tax
President's Choice
Clearlock Plastic Container, 870mL
1 ea, $4.50/1ea
sale: $5.50, formerly: $7.50
SAVE $2.00
Plus tax
President's Choice
Glass 2-Section Container, 570 mL
1 ea, $5.50/1ea
sale: $4.00, formerly: $6.00
SAVE $2.00
Plus tax
President's Choice
Click-N-Store Pantry Organizing Container 0.5L
1 ea, $4.00/1ea
sale: $7.50, formerly: $11.00
SAVE $3.50
Plus tax
President's Choice
Click-N-Store Pantry Organizing Container, Square 1.8L
1 ea, $7.50/1ea
Low Stock
Out of Stock
sale: $6.00, formerly: $8.00
SAVE $2.00
Plus tax
President's Choice
Stainless Steel Container 400ml
1 ea, $6.00/1ea
sale: $6.00, formerly: $8.00
SAVE $2.00
Plus tax
President's Choice
Glass 3-Section Container, 980 mL
1 ea, $6.00/1ea
sale: $7.50, formerly: $10.50
SAVE $3.00
Plus tax
President's Choice
Stainless Steel Container 1L
1 ea, $7.50/1ea

sale: $8.50, formerly: $10.00
SAVE $1.50
Plus tax
President's Choice
Clearlock Plastic Container, 3.3L
1 ea, $8.50/1ea
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $1.50, formerly: $1.79
SAVE $0.29
Ocean's Halo
Light Tuna Chunk in Water
170 g, $0.88/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.33, formerly: $4.29
SAVE $0.96
Prepared in CanadaBlack Diamond
Original Thick Cheddar Slices
410 g, $0.81/100g

sale: $4.00, formerly: $6.00
SAVE $2.00
Prepared in CanadaSchneiders
Hickory Smoked Classic Cut Bacon
375 g, $1.07/100g

sale: $3.75, formerly: $4.24
SAVE $0.49
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.38/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.00
SAVE $1.01
Prepared in CanadaArmstrong
Medium Cheddar Cheese
400 g, $1.25/100g

sale: $4.00, formerly: $6.00
SAVE $2.00
Prepared in CanadaSchneiders
Hickory Smoked 50% Less Salt Bacon
375 g, $1.07/100g

sale: $0.98, formerly: $2.00
SAVE $1.02
Prepared in CanadaHeinz
Original Beans In Tomato Sauce
398 ml, $0.25/100ml














































































































