Food Storage & Organization
Filters
Food Storage & Organization
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.

sale: $6.00, formerly: $8.00
SAVE $2.00
Plus tax
President's Choice
Clearlock Plastic Container, 1.6L
1 ea, $6.00/1ea

sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
Plus tax
Everyday Essentials
Clear Shoe Box, 6L
1 ea, $2.50/1ea

sale: $1.50, formerly: $2.00
SAVE $0.50
Plus tax
Everyday Essentials
Clear Accessories Box, 2L
1 ea, $1.50/1ea
sale: $8.00, formerly: $12.00
SAVE $4.00
Plus tax
President's Choice
Click-N-Store Pantry Organizing Container, Square 2.4L
1 ea, $8.00/1ea

sale: $3.00, formerly: $4.00
SAVE $1.00
Plus tax
Everyday Essentials
Clear Shoe Box, 9L
1 ea, $3.00/1ea

sale: $5.50, formerly: $7.50
SAVE $2.00
Plus tax
Everyday Essentials
Clear Sweater Box, 15L
1 ea, $5.50/1ea
Out of Stock
Out of Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $1.50, formerly: $1.79
SAVE $0.29
Ocean's Halo
Light Tuna Chunk in Water
170 g, $0.88/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.33, formerly: $4.29
SAVE $0.96
Prepared in CanadaBlack Diamond
Original Thick Cheddar Slices
410 g, $0.81/100g

sale: $4.00, formerly: $6.00
SAVE $2.00
Prepared in CanadaSchneiders
Hickory Smoked Classic Cut Bacon
375 g, $1.07/100g

sale: $3.75, formerly: $4.24
SAVE $0.49
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.38/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.00
SAVE $1.01
Prepared in CanadaArmstrong
Medium Cheddar Cheese
400 g, $1.25/100g

sale: $4.00, formerly: $6.00
SAVE $2.00
Prepared in CanadaSchneiders
Hickory Smoked 50% Less Salt Bacon
375 g, $1.07/100g

sale: $0.98, formerly: $2.00
SAVE $1.02
Prepared in CanadaHeinz
Original Beans In Tomato Sauce
398 ml, $0.25/100ml














































































































