Food Storage & Organization
Filters
Food Storage & Organization
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $13.00, formerly: $17.00
SAVE $4.00
Plus tax
President's Choice
BENTOh! Customizable Container - Blue
1 ea, $13.00/1ea

sale: $10.00, formerly: $12.00
SAVE $2.00
Plus tax
Everyday Essentials
Clear Storage Box, 50L
1 ea, $10.00/1ea
sale: $13.00, formerly: $17.00
SAVE $4.00
Plus tax
President's Choice
BENTOh! Customizable Container - Sage
1 ea, $13.00/1ea

sale: $15.50, formerly: $16.50
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
12-Piece Tritan Food Storage Set, Clear
1 ea, $2.58/1ea
Out of Stock
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $1.50, formerly: $1.79
SAVE $0.29
Ocean's Halo
Light Tuna Chunk in Water
170 g, $0.88/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.33, formerly: $4.29
SAVE $0.96
Prepared in CanadaBlack Diamond
Original Thick Cheddar Slices
410 g, $0.81/100g

sale: $4.00, formerly: $6.00
SAVE $2.00
Prepared in CanadaSchneiders
Hickory Smoked Classic Cut Bacon
375 g, $1.07/100g

sale: $3.75, formerly: $4.24
SAVE $0.49
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.38/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.00
SAVE $1.01
Prepared in CanadaArmstrong
Medium Cheddar Cheese
400 g, $1.25/100g

sale: $4.00, formerly: $6.00
SAVE $2.00
Prepared in CanadaSchneiders
Hickory Smoked 50% Less Salt Bacon
375 g, $1.07/100g

sale: $0.98, formerly: $2.00
SAVE $1.02
Prepared in CanadaHeinz
Original Beans In Tomato Sauce
398 ml, $0.25/100ml














































































































