Food Storage & Organization
Filters
Food Storage & Organization
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $6.00, formerly: $9.00
SAVE $3.00
Plus tax
President's Choice
Click-N-Store Pantry Organizing Container, Square 1L
1 ea, $6.00/1ea

sale: $7.00, formerly: $9.50
SAVE $2.50
Plus tax
Everyday Essentials
Clear Modular Box, 14L
1 ea, $7.00/1ea
sale: $9.00, formerly: $9.50
SAVE $0.50
Plus tax
Sistema
To Go Multi Split Meal & Food Container with Dividers & Clips, Minty Teal
1 ea, $9.00/1ea

sale: $5.50, formerly: $7.50
SAVE $2.00
Plus tax
Everyday Essentials
16L Storage Box, Clear
1 ea, $5.50/1ea

sale: $5.50, formerly: $7.00
SAVE $1.50
Plus tax
President's Choice
Clearlock Plastic Container, 1.2L
1 ea, $5.50/1ea

sale: $11.50, formerly: $14.00
SAVE $2.50
Plus tax
Everyday Essentials
Clear Modular Box, 30L
1 ea, $11.50/1ea

sale: $4.50, formerly: $6.00
SAVE $1.50
Plus tax
Everyday Essentials
Clear Modular Latch Box, 6L
1 ea, $4.50/1ea

sale: $3.00, formerly: $4.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
Clearlock Plastic Container, 420mL
1 ea, $3.00/1ea
Low Stock
sale: $7.00, formerly: $9.00
SAVE $2.00
Plus tax
President's Choice
Stainless Steel Container 600ml
1 ea, $7.00/1ea
Low Stock
Shop Categories
Bestsellers
Easily shop your favourite groceries and best-selling items.
sale: $1.50, formerly: $1.79
SAVE $0.29
Ocean's Halo
Light Tuna Chunk in Water
170 g, $0.88/100g
PC Optimum Offer

sale: $3.33, formerly: $4.29
SAVE $0.96
Prepared in CanadaBlack Diamond
Original Thick Cheddar Slices
410 g, $0.81/100g

sale: $4.00, formerly: $6.00
SAVE $2.00
Prepared in CanadaSchneiders
Hickory Smoked Classic Cut Bacon
375 g, $1.07/100g

sale: $3.75, formerly: $4.24
SAVE $0.49
Prepared in CanadaNeilson
10% Half & Half Cream
1 l, $0.38/100ml

sale: $4.99, formerly: $6.00
SAVE $1.01
Prepared in CanadaArmstrong
Medium Cheddar Cheese
400 g, $1.25/100g

sale: $4.00, formerly: $6.00
SAVE $2.00
Prepared in CanadaSchneiders
Hickory Smoked 50% Less Salt Bacon
375 g, $1.07/100g

sale: $0.98, formerly: $2.00
SAVE $1.02
Prepared in CanadaHeinz
Original Beans In Tomato Sauce
398 ml, $0.25/100ml














































































































