$5 and under
imperfect shape, perfect taste
Simple Check™ certified
essentials for less
quick and easy dinners
Life Brand
Quo Beauty
Aisle
Brand
No Name
Deals
Price Reduction
$1,$2,$3,$4,$5
Multi-Buy
Price
$1 and under
$2 and under
$3 and under
$4 and under
$5-$10
$10-$15
$15-$20
$20-$30
$30-$50
Shop Canadian
Prepared in Canada
Dietary & Lifestyle
Whole Grain
Lactose Free
High Fibre
Peanut Free Facility
Sourced From Certified Fisheries
Source of Omega 3
Gluten Free
Kosher
Lower or Reduced in fat
Sort
Relevance
Price (Low to High)
Price (High to Low)
A-Z (alphabetical)
Newest to Oldest Products
$3.00
142 g, $2.11/100g
sale: $2.50, formerly: $2.79
SAVE $0.29
500 ml, $0.50/100ml
sale: $14.00, formerly: $15.29
SAVE $1.29
2 kg, $0.70/100g
$5.99
12 ea, $0.50/1ea
sale: $1.50, formerly: $1.75
SAVE $0.25
354 ml, $0.42/100ml
$2.48
675 g, $0.37/100g
$1.50
540 ml, $0.28/100ml
$10.00
3 l, $0.33/100ml
$14.00
908 g, $1.54/100g
$4.50
1 kg, $0.45/100g
$2.79
Plus tax
400 g, $0.70/100g
$2.00
300 g, $0.67/100g
1 kg, $1.40/100g
sale: $2.25, formerly: $2.49
SAVE $0.24
510 g, $0.44/100g
900 g, $0.22/100g
200 g, $0.75/100g
$5.00
680 g, $0.74/100g
$7.00
6 ea, $1.17/1ea
$8.00
30x75.0 ml, $0.36/100ml
$19.00
567 g, $3.35/100g
$1.00
284 ml, $0.35/100ml
$2.50
150 g, $1.67/100g
Out of Stock
450 g, $1.56/100g
$3.50
454 g, $0.77/100g
$10.50
750 g, $1.40/100g
$2.29
450 ml, $0.51/100ml
946 ml, $0.26/100ml
1 l, $0.35/100ml
$6.50
2.25 kg, $0.29/100g
$12.00
1 kg, $1.20/100g
907 g, $0.31/100g
5x156.0 g, $0.32/100g
907 g, $0.50/100g
398 ml, $0.50/100ml
$2.49
4x107.0 ml, $0.58/100ml
100 g, $2.00/100g
75 ea, $0.04/1ea
$4.00
213 g, $1.88/100g
$1.39
400 ml, $0.35/100ml
$2.75
280 g, $0.98/100g
905 g, $0.31/100g
4 kg, $0.25/100g
$3.79
430 ml, $0.88/100ml
6804 g, $0.10/100g
Low Stock
570 g, $1.14/100g
$11.00
1.25 kg, $0.88/100g
800 ml, $0.29/100ml
$4.69
4 l, $0.12/100ml